Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 353 komentarze

Duda ucieka w Londynie przed pytaniami Polaków!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Duda ucieka w Londynie przed pytaniami Polaków!

KOMENTARZE

 • ..
  Sam już nie wiem, czy to Duda, a może Juda?
 • Pani
  Ta Pani, obrończyni przed pytaniami, najlepsza :) Głupich ni sieją, ni orzą...
 • czy to aby nie Nina Karsov-Szechter?!?
  czy ta żarliwa babcia-ochroniarz kandydata Dudy ma identyczne maniery jak "nadredaktor" AGORy i reszta towarzyszy z "gottwaldowskich korporacji"???
 • Pytanie do Dudy: A obrady Knesetu 23 stycznia
  Duda: Byłem, jako delegat polskiego Sejmu.


  69. rocznica wyzwolenia Auschwitz. Największa w historii delegacja Knesetu >> http://www.polskieradio.pl/39/3/Artykul/1034291/


  Delegacje Sejmu i Knesetu nie wydadzą w poniedziałek wspólnego oświadczenia. Strona polska tłumaczy, że powodem jest nieobecność na obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu marszałek Sejmu i przewodniczącego Knesetu. >>> http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1034447,Nie-bedzie-dokumentu-Sejmu-i-Knesetu-w-sprawie-polskich-obozow-smierci


  Przewodniczący izraelskiego parlamentu Juli-Joel Edelstein musiał odwołać swój przyjazd do Polski z powodu śmierci żony. Zastąpili go przewodniczący koalicji w Knesecie Jariw Lewin i Isaak Herzog, lider opozycyjnej Partii Pracy. Delegacji polskiej przewodniczy wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk.

  Od kilku dni, polskie media spekulowały, że parlamentarzyści przyjmą oficjalny dokument potępiający określenie " polskie obozy śmierci". Jednak według "Rzeczpospolitej" dla ambasadora Izraelka w Polsce było oczywiste, że takiej uchwały nie będzie. – Nie zostanie przyjęty żaden dokument, bo nie są to oficjalne obrady Knesetu. Ma to charakter nieformalny – mówił gazecie Zwi Raw-Ner i dodał, że izraelski parlament nigdy nie dyskutował o określeniu "polskie obozy koncentracyjne". – Zresztą nie jest on w Izraelu używany - wyjaśnił.

  W podobnym tonie wypowiada się Jonathan Daniels, pomysłodawca wydarzenia, dyrektor organizacji From the Depths zajmującej się utrwalaniem pamięci o ofiarach Zagłady. – Nikt w Izraelu nie rozumie, dlaczego to tak ważne dla Polaków, by nikt nie mówił o „polskich obozach". Teraz będzie okazja, by posłowie Sejmu na spotkaniu w Krakowie wytłumaczyli to posłom Knesetu, z których znaczna część nigdy w Polsce nie była – mówił "Rzeczpospolitej" Jonathan Daniels. Dyrektor organizacji From the Depths przypomniał również, że półtora roku temu, gdy prezydent USA, Barack Obama powiedział o „polskich obozach koncentracyjnych” społeczność żydowska zaprotestowała.

  Cezary Grabarczyk, który zastąpił szefową polskiej delegacji – marszałek Ewę Kopacz w rozmowie "Rzeczpospolitą" zaprzeczył jakoby istniały plany, by we wspólnym komunikacje pojawiło się określenie "polskie obozy". - Okoliczności się zmieniły, nie będzie wspólnego oświadczenia. Proszę się nie doszukiwać drugiego dna, spotkanie ma służyć przede wszystkim uczczeniu ofiar zbrodni nazistowskich – wyjaśnił gazecie.

  Tymczasem posłowie z sejmowej komisji spraw zagranicznych w miniony czwartek pozytywnie zaopiniowali wersję wspólnego oświadczenia z zapisem: "Parlamentarzyści polscy i izraelscy sprzeciwiają się używaniu w domenie publicznej fałszywych sformułowań o polskich obozach śmierci i polskich obozach koncentracyjnych" . Następnie propozycja miała być przekazana Knesetowi.

  Niezwykła sesja Knesetu

  Do Polski przyjechała największa w historii delegacja członków izraelskiego parlamentu, która odbędzie sesje za granicą. Jest to forma uczczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu i 69. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz –Birkenau. W izraelskiej delegacji znalazła się także grupą żyjących jeszcze świadków Holokaustu, z naczelnymi rabinami oraz reprezentantami sił wojskowych Izraela i organizacji młodzieżowych.

  Wczesnym popołudniem deputowani Knesetu wraz z przedstawicielami parlamentów Czech, Niemiec, Polski, USA, Węgier wezmą udział w głównej ceremonii rocznicowej w byłym obozie Birkenau. - PAP/polskieradio.pl/iż


  JA ZADAM INNE PYTANIE

  Od czasu objęia rządów przez PO w Sejmie odbywają się corocznie święta Chanuka. Odbywają się też wyjazdowe sesje Sejmu (fili Knesetu w Warszawie) w Tel Avivie. / Ile razy przewodniczył nim Komorowski, ... i po co ta szopka?
 • Polski premier mówił wizytę w Izraelu
  Przesłany 24 lut 2011 https://www.youtube.com/watch?v=BMBONw_flYQ


  Premier Donald Tusk rozpoczął wizytę w Izraelu, gdzie wraz z kilkoma ministrami weźmie udział w I sesji dialogu międzyrządowego Polska-Izrael. Dwudniowe rozmowy delegacji będą dotyczyć m.in. współpracy w dziedzinie wojskowości i ochrony zdrowia.
 • PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.
  https://www.youtube.com/watch?v=Sdf87Wl6yDQ
 • --------- stara żydówa - UBeckie ma metody !!
  --- robi zdjęcia ! jednocześnie zastrasza !. Dobrze wychowany Polak -JUŻ SIĘ TŁUMACZY !!. Całe życie tłumaczymy się !. Nikt nie nauczył nas ŻYDOSKICH METOD !! --ATAK jest najlepszą OBRONĄ .

  Chłopak zapytać miał ! A CO ?? żydów Pani broni ? znaczy ,że jest Pani siostrą KRWAWEJ LUNY ?!.

  --nadstaw Polaku 2 policzek !!! to nam wpojono !-NIE MAMY we krwi agresji - w tym przypadku przydałaby się
 • @ninanonimowa 22:21:03
  Pani marzy o tym, żeby przerobić Polaków na Żydów - na dodatek wg najgorszych Pani wyobrażeń? Gratuluję...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY